Załóż lokatę

W jaki sposób założyć lokatę

Zdolność kredytowa przy kredycie gotówkowym

04 październik, 2016 | Nieskategoryzowane

undefined

Ubiegając się o kredyt gotówkowy w banku, często możemy się spotkać z sytuacją, że bank nie udzieli nam kredytu w żądanej wysokości, a zaproponuje niższą. W tej sytuacji usłyszymy, że wynika to z oceny naszej zdolności kredytowej. Zaczynamy się wówczas zastanawiać nad sposobami ewentualnego jej podwyższenia celem uzyskania kredytu w interesującej nas wysokości. W artykule tym przekażemy kilka wskazówek jak to zrobić, by uzyskać pozytywną decyzję kredytową na kwotę, jaka nas interesuje,  zobacz kredyty gotówkowe porównywarka to naprawdę spore udogodnienie.

Bank bada naszą zdolność kredytową na podstawie kilku czynników, celem określenia naszych realnych możliwość co do terminowej spłaty zobowiązania. Trzeba tutaj zaznaczyć, że każdy z banków wylicza zdolność kredytową w inny sposób, dlatego może zdarzyć się sytuacja, w której jeden bank odmówi nam kredytu, a w innym go otrzymamy.

Podstawowe czynniki wpływające na zdolność kredytową

Zasadniczymi czynnikami będą tutaj źródło oraz wysokość dochodu, ilość osób będących na utrzymaniu kredytobiorcy (tylko najbliżsi członkowie rodziny: żona, dzieci do 18 roku życia). Dodatkowo brane są pod uwagę posiadanie zobowiązania finansowe takie jak raty kredytów, limity w rachunku oraz karty kredytowe. Kolejnym czynnikiem są stałe obciążenia miesięczne związane z utrzymaniem mieszkania oraz samochodu.

Jak zwiększyć swoją zdolność kredytową?

Planując pobranie kredytu gotówkowego w najbliższym czasie możemy się do tego odpowiednio przygotować, by zwiększyć swoją zdolność kredytową, a co za tym idzie szanse na jego przyznanie. W tym momencie warto zrezygnować z kilku produktów bankowych, które obniżają zdolność kredytową, a może się okazać, że z nich nie korzystamy, a mamy je tylko na tak zwane "w razie czego". Produktami takimi są karta kredytowa i limit kredytowy w naszym rachunku. Możemy również wpłynąć na zdolność kredytową, odpowiednio dostosowując kwotę kredytu do okresu spłaty, gdyż przy wyższych kwotach dłuższy okres kredytowania zwiększy ją. Dzięki temu prostemu zabiegowi zyskamy też niższą ratę, która nie będzie nas nadmiernie obciążać.

Jak na co dzień zadbać o zdolność kredytową?

Warto jest cały czas dbać o swoją zdolność kredytową, ponieważ jej negatywna ocena przez bank może nam uniemożliwić otrzymanie kredytu lub w znacznym stopniu to utrudni. Każdorazowo zaciągając jakiekolwiek zobowiązanie finansowe, pamiętajmy, że może ono nie być ostatnim dlatego warto starć się rozłożyć spłatę na jak najdłuższy czas. Niższa rata zapewni nam większą zdolność kredytową przy ubieganiu się o finansowanie w przyszłości.