Załóż lokatę

W jaki sposób założyć lokatę

Decyzję przed zakupem domu – podstawowy przewodnik

27 sierpień, 2018 | Nieskategoryzowane

Droga do posiadania własnego domu to nie tylko pole wyboru na liście rzeczy do zrobienia. To podróż trwająca długo po zamknięciu transakcji. Tutaj chcemy być waszym źródłem na temat każdego kroku, jaki podejmujemy w tej podróży, od decydowania o tym, czy wynająć lub kupić dom, jak zapłacić za projekty - i wszystko pomiędzy. Cel: pomoc w podejmowaniu świadomych decyzji finansowych.

Oto bliższe spojrzenie na każdy krok w podróż do domu, wraz z dogłębną poradą, która zagłębia się w każdy temat. Zaraz dokonasz jednej z największych inwestycji swojego życia. Nie martw się – pomożemy.

Dom – kupić czy wynająć?

Większość ludzi staje w obliczu tego pytania w pewnym momencie swojego życia, ale odpowiedź jest daleka od prostoty. Musisz wziąć pod uwagę kilka czynników:

Wynajem ma sens, jeśli nie planujesz pozostać na miejscu przez dłuższy czas lub jeśli utrzymanie domu jest to dla ciebie za wiele.

Kupno domu buduje jednak osobisty majątek. Kiedy płacisz czynsz, budujesz kapitał własny właściciela. Aby kupić dom, potrzebujesz znacznej ilości gotówki na koszty zamknięcia i zaliczki. Ponadto istnieją ukryte koszty: podatki od nieruchomości, ubezpieczenie domów, ubezpieczenie hipoteczne (jeśli nie masz co najmniej 20 procent na odłożenie), koszty konserwacji i napraw, a także ewentualne opłaty stowarzyszeniowe właścicieli domów.

Możesz zsumować liczby i odkryć, że posiadanie kosztuje więcej niż wynajem. Nie zapominaj jednak, że wartości rodzinne mogą rosnąć wraz z upływem czasu, nawet jeśli miesięczne płatności są stałe. Tymczasem właściciele mogą zawsze podwyższyć czynsz.

Rodzaje kredytów hipotecznych

Hipoteka regulowana lub o stałym oprocentowaniu?Przy tak wielu opcjach kredytowych do wyboru trudno jest wiedzieć, od czego zacząć. Rodzaj wybranej pożyczki zależeć będzie od kilku czynników: profilu kredytowego i wyniku, finansów, zadłużenia, dochodów, sytuacji zatrudnienia, czasu pozostawania w domu, ceny domu i kwoty zaliczki.

Nie wszyscy pożyczkodawcy oferują każdy rodzaj pożyczki, dlatego ważne jest, aby porównać różnych pożyczkodawców, aby zobaczyć, który z nich może najlepiej pomóc. Możesz porównać oprocentowanie kredytów hipotecznych i pożyczkodawców na stronach www. Należy pamiętać, że różni pożyczkodawcy mają różne wymagania dotyczące różnych programów pożyczkowych, a to, co przechodzi przez jednego z nich, niekoniecznie spowoduje, że zostaniesz zatwierdzony przez innego.

Oceniając różne opcje pożyczek, należy zwrócić uwagę na stopę procentową, roczną stopę procentową, minimalne wymogi kredytowe, kwoty przedpłat, koszty zamknięcia, warunki spłaty i wszelkie inne specjalne funkcje.

Co należy wiedzieć przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny?

Przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny oceń kredyt i finanse. Kredytodawcy będą uważnie przyglądać się historii kredytowej i wynikom, a także twojemu długowi, dochodom i historii zatrudnienia oraz wynajmowaniu historii osiągnięć. Sprawdzanie raportu kredytowego na długo przed spotkaniem z pożyczkodawcą może pomóc wykryć poważne błędy lub obszary, nad którymi musisz popracować.