Załóż lokatę

W jaki sposób założyć lokatę

Bank odmawia kredytu, co robić?

07 lipiec, 2017 | Nieskategoryzowane

Kredyt gotówkowy to najprostszy sposób na sfinansowanie swoich planów zakupowych czy marzeń.Nic dziwnego, że korzystamy z niego bardzo chętnie. Niestety, czasem zdarza się tak, że bank odmawia nam udzielenia kredytu gotówkowego. Powodem mogą być zbyt niskie dochody lub zła historia kredytowa. Czy jednak musi to oznaczać konieczność rezygnacji ze swoich planów? Na szczęście niekoniecznie. Istnieją bowiem skuteczne sposoby na to by mimo wszystko otrzymać kredyt lub pożyczkę. Sprawdź co możesz zrobić gdy bank odmówi Ci kredytu.

Nie załamuj rąk

To, że w jednym banku spotkałeś się z odmową udzielenia kredytu nie oznacza, że będzie tak w każdym innym. Warto bowiem mieć świadomość, że kryteria banków są różne i nasze dochody wcale nie muszą okazać się za małe. Poza tym możemy poważnie zastanowić się nad zaciągnięciem pożyczki z drugą osobą np. członkiem rodziny. Podjęcie takiej decyzji sprawia bowiem, że nasza zdolność kredytowa rośnie, przez co banki są bardziej chętne do udzielenia kredytu.

Nie tylko banki

Przywykliśmy sądzić, że po kredyt możemy udać się jedynie bo banku. Tymczasem to nie do końca prawda. W dzisiejszych czasach możemy bowiem skorzystać z jednej z ofert wielu prywatnych firm pożyczkowych. Wbrew pozorom, firmy takie oferują nie tylko drogie i niebezpieczne chwilówki. Wprost przeciwnie, coraz częściej w ich ofertach możemy znaleźć pożyczki ratalne, których koszt zbliżony jest do kosztów kredytu gotówkowego. Co więcej, pożyczkę tego typu znacznie łatwiej jest otrzymać, ponieważ firmy prywatne mają znacznie łagodniejsze kryteria ich udzielania.

Warto więc sprawdzić ofertę okolicznych firm oraz skorzystać z porównywarek internetowych. To drugie rozwiązanie jest o tyle bardziej korzystne, że pozwala nam na złożenie wniosku przez internet co jest sporą oszczędnością czasu. Dzięki temu będziemy bowiem mogli cieszyć się pieniędzmi jeszcze tego samego dnia co w przypadku nagłych wydatków jest zaletą nie do przecenienia.

Podsumowując, nawet jeśli w jednym banku spotkaliśmy się z odmową nie warto załamywać rąk. Skorzystanie z oferty innego banku lub firmy pożyczkowej może stać się rozwiązaniem naszych problemów. Przekonało się o tym zresztą wiele osób, którym mimo trudności udało się zaciągnąć pożyczkę.