Załóż lokatę

W jaki sposób założyć lokatę

Warunki konsolidacji kredytów (praktyczne omówienie)

maj 272020

Konsolidacja zadłużenia, szczególnie w kryzysie gospodarczym to szansa na przeniesienie wszystkich zobowiązań do stabilnego banku detalicznego, z dobrą polityką dotyczącą analizy zdolności kredytowej. W niepewnych ekonomicznie czasach większość banków zmienia schemat współpracy z kredytobiorcami, a zaostrzenie warunków monitorowania zdolności kredytowej widać w praktycznie każdej multimedialnej porównywarce. Jak zatem podejść profesjonalnie do oceny warunków konsolidacji kredytów?

Co możesz spłacić konsolidacją?

Niestety nie każdy bank umożliwia zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego na spłatę chwilówek w sektorze pozabankowym. W większości przypadków możesz optymalizować karty kredytowe, czy limity na rachunku osobistym. Dotarcie do regulaminu placówki i stwierdzenie, co faktycznie możesz zamknąć to sprawa priorytetowa, nawet wyprzedzająca ogólne koszty podpisania umowy.

Czy chcesz na pewno konsolidować wszystkie długi?

Czasami zdolność kredytowa nie wystarczy do zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego na poziomie scalenia wszystkich długów. W takim przypadku należy wyselekcjonować umowy priorytetowe, a także mniej ważne z perspektywy domowych finansów. Pamiętaj, że przy niewystarczającej kwocie konsolidacji i tak będziesz musiał wyciągnąć pieniądze z własnej kieszeni na pokrycie interesów kredytodawców. Ograniczona konsolidacja też się przydaje w celu zmniejszenia raty miesięcznej i w ramach poprawy płynności. W konsolidacji nie ma limitu, ile długów łączysz. Chodzi bardziej o kwotę, a tym samym pozytywną zdolność kredytową.

Czy nie masz braków w historii spłaty?

Najlepiej sprawdzić ten problem w Biurze Informacji Kredytowej. Wystarczy, że założysz konto na BIK, a na nim ściągniesz raport i otrzymasz prognozę punktacji. W BIK otrzymujesz jedno z najdokładniejszych narzędzi do oceny kredytobiorcy. Dzięki temu wiesz, czy otrzymasz zadłużenie jeszcze zanim trafisz do banku.

Kredyt konsolidacyjny nie jest tańszy

Kredyt konsolidacyjny nie jest tani, ale gwarantuje dużą elastyczność dopasowania parametrów i zakłada długoterminową spłatę, znacznie dłuższą niż przy przeciętnym kredycie konsumpcyjnym. W ten sposób rozkładasz koszty w wygodny sposób i nie narażasz się na występowanie cyklicznych problemów ze spłatą. Oczywiście możesz zabezpieczyć kredyt konsolidacyjny nieruchomością. W ten sposób drastycznie obniżysz koszty i otrzymasz dostęp do znacznie większych kwot zadłużenia ratunkowego.

Krótkie podsumowanie

Kredyt konsolidacyjny posiada pewne ograniczenia, natomiast doskonale sprawdza się w perspektywie poprawy płynności i obniża drastycznie ratę. To solidne rozwiązanie dedykowane kredytobiorcom z pozytywną zdolnością kredytową.

Atom

Napędza Nibbleblog