Załóż lokatę

W jaki sposób założyć lokatę

Najważniejsze pytania dotyczące konsolidacji kredytów?

sie 072019

Konsolidacja kredytów to jedna z ciekawszych i szybko dostępnych form restrukturyzacji, a jednak wzbudza wiele wątpliwości wśród kredytobiorców charakteryzujących się niepewną sytuacją ekonomiczną. W artykule znajdziesz odpowiedzi na najpopularniejsze pytania zadawane w związku z konsolidacją zadłużenia? Znajdziesz je także na świetnym portalu www.17bankow.com.

Wszystko zależy od regulaminu placówki. Niektóre zgadzają się na to, aby klient wniósł inny rachunek, co najczęściej ogranicza koszty spłaty zobowiązania. Kredyt konsolidacyjny może występować w formacie promocyjnym. Czasami opłaca się zatem rozpatrzenie założenia nowego rachunku, jeżeli to obniży oprocentowanie lub inne koszty dodatkowe.

Przy dobrej zdolności kredytowej niekoniecznie. Niektóre przedsiębiorstwa finansowe specjalizują się jednak w obsłudze restrukturyzacji wyłącznie z poręczeniem. Dzięki temu można konsolidować długi bez stabilnego zatrudnienia, ani pozytywnej zdolności kredytowej.

W kredytach konsolidacyjnych bardzo często występuje formuła restrukturyzacyjna i konsumpcyjna. Banki wypłacają z reguły część środków (około 20%) na spełnienie dowolnych potrzeb kredytobiorcy. Przy zabezpieczeniu hipotecznym taka kwota jest już godna uwagi i umożliwia szybkie przywrócenie płynności.

To głównie nieruchomości, blokady środków na rachunku osobistym, poręczenie majątkowe, a także zastaw na papierach wartościowych. Główne zabezpieczenie to jednak nieruchomość, w tym działka, lokal komercyjny, dom jednorodzinny, mieszkanie.

Tak, ponieważ konsolidacja zapewnia bardzo elastyczne warunki spłaty dopasowane zawsze do sytuacji kredytobiorcy. Jeżeli otrzymałeś dodatkowy zastrzyk gotówki warto dopasować bardzo krótki termin spłaty kredytu konsolidacyjnego, co uśredni dotychczasowe oprocentowanie i umożliwi wygenerowanie sporych oszczędności na spłacie każdego zobowiązania oddzielnie.

Dodatkowa zaleta restrukturyzacji
Bardzo ciekawa możliwość występująca przy kredycie konsolidacyjnym to natychmiastowa karencja w spłacie (przejście na wakacje kredytowe), bez dodatkowych konsekwencji finansowych dla kredytobiorcy.

Atom

Napędza Nibbleblog